طرز تهیه سوپ شیر

دطرز تهیه سوپ شیر ، ازدواج کرم پیاز سوپ و دستور العمل مورد علاقه ما آسان سوپ پیاز فرانسه.

دستور العمل طرز تهیه سوپ شیر

من از کودکی دو خاطره اولیه سوپ دارم.

گیرنده های دیگر من
اولین مورد مادرم است که مرا از پیش دبستانی هایی که شبیه یک واگن پوشانده شده در بالای یک تپه است انتخاب کرد. او مرا به خانه می آورد و سوپ گوجه فرنگی و ساندویچ های پنیر کبابی درست می کرد. من پیش بینی جادوگری و بیقراری که احساس کردم را به یاد می آورم ، در انتظار 15 دقیقه ای که برای آماده سازی طول کشیدم.

دومین خاطره سوپ من ، اولین بار بود که یک دستور العمل سوپ پیاز خامه ای فرانسوی را چشیدم.

دستور تهیه دستور تهیه سوپ پیاز خامه ای فرانسوی

هنگامی که من کوچک بودم ، والدینم مرا برای گرفتن بودجه به نام Souper Sunday یکشنبه بردند. رستوران های منطقه ، کالسکه هایی از بهترین سوپ های خود را تهیه می کنند و مردم می آمدند تا در حراج خاموش شرکت کنند.

یادم است که وقتی یک کاسه آبگوشت تیره ، نیمه پوشیده از نان و پنیر به من داد ، به مردی نگاه کردم. وقتی داخل فنجان ام ریختم ، تکه های پیاز را پاشیدم ، نان اشباع شده با موجودی غنی از گوشت گاو و پنیر ، من ناگهان احساس کردم که در حال مخفی کردن یک راز شگفت انگیز است. پیچیدگی موجودی شراب ، به همراه نوارهای لغزنده پیاز و گوجه فرنگی شور ، من را در طعم اول به وجود آورد.

این رو هم درست کن(کلیک کن):   طرز تهیه اناربیج یا انارآویجه

این برای همیشه سوپ مورد علاقه من خواهد بود.

طرز تهیه: دستور العملطرز تهیه سوپ شیر

این هفته ، من می خواستم نسخه خامه ای صاف از دستور العمل سوپ پیاز فرانسوی مورد علاقه خود را تهیه کنم. این ادغام کرم سوپ پیاز و دستور العمل سوپ پیاز فرانسوی من یک انحراف زیبا از اصل است.

با استفاده از بافت ابریشمیطرز تهیه سوپ شیر و پیچیدگی عمیق یک سوپ پیاز فرانسوی خوب ، این دستور العمل سوپ پیاز فرانسوی خامه ای ، محبوب موردعلاقه من را برای پول در اختیار شما قرار می دهد.

طرز تهیه دستور تهیه سوپ پیاز خامه ای فرانسه
به دلیل ضخامت سوپ ، تصمیم گرفتم که به جای یک کروتون سنتی با اندازه سنتی ، از یک پوسته سبک و روشن ترد بهره مند شود. در اینجا ما شیرینی پف دار “بالش پنیر” را برای شنا کردن روی هر فنجان داریم.

این دستور العمل خامه ای سوپ پیاز فرانسوی آه بسیار لذت بخش است و مطمئناً مورد علاقه جدیدی در خانه شما است!

دستور العمل سوپ پیاز فرانسوی
زمان آماده سازی: 25 دقیقه MINUTES برای بررسی: 45 دقیقه زمان کل: 1 ساعت 5 دقیقه
کرم سوپ پیاز ، با پیچ و تاب! دستور العمل سوپ پیاز فرنگی خامه ای ما یک رویا ابریشمی است که با عطر پیاز کارامل شده پر شده است.
وعده: 8
عناصر
متعارف ایالات متحده – متریک
5 قاشق غذاخوری کره
3 پیمانه پیاز ، پوست کنده و تقریباً خرد شده
1 سیب زمینی بزرگ Russet ، پوست کنده و خرد شده
3 سیر میخک ، پوست کنده و خرد شده
1 قاشق غذاخوری عسل
6 فنجان آب
2 قاشق غذاخوری رب پایه گاو + 1 قاشق چایخوری
2 فنجان شراب سفید خشک
1 دسته گل Garni ، دسته کوچک گیاه تازه گیاه با آویشن و یک برگ خلیج
1 قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک
1 / 3-1 / 2 فنجان کرم سنگین
نمک و فلفل
1 ورق شیرینی پف منجمد ، ذوب شده
1 فنجان پنیر فونتینا خرد شده

این رو هم درست کن(کلیک کن):   طرز تهیه قورمه سبزی سریع

طرز تهیه سوپ شیر

در یک قابلمه بزرگ ، کره را اضافه کرده و پیاز ، سیب زمینی و سیر را روی حرارت متوسط ​​، تا زمانی که نرم و قهوه ای شود ، سفت کنید. این ممکن است 30+ دقیقه طول بکشد. 1 قاشق غذاخوری عسل را حدود 15 دقیقه در آن بیفزایید ، تا به کارامل شدن کمک کند. در صورت لزوم حرارت را کم کنید.
تابه را با 2 لیوان شراب آغشته کنید. سپس آب ، پایه گوشت گاو و گارنی دسته گل را اضافه کنید. 15 دقیقه دیگر بجوش و خروش بکشید ، سپس گارنی و پوره دسته ای را با مخلوط کن غوطه ور کنید. در سرکه و کرم بالزامیک هم بزنید. سپس نمک و فلفل را مزه دار کنید.
ضمناً فر را تا 400 درجه فارنهایت گرم کرده و یک ورقه پخت را با کاغذ перگونی خط کنید. برای برش 8+ از اندازه فنجان های سرو خود از یک برش یا شیشه کوکی استفاده کنید.

این رو هم درست کن(کلیک کن):   طرز تهیه شوید پلو

دور شیرینی پف را با پنیر فونتینا بپاشید و برای مدت زمان 15 دقیقه آنرا بپزید تا کمی طلایی و کرک شود. سوپ را با بالش پنیر در بالای هر فنجان سرو کنید.
یادداشت
توجه: از آنجا که این دستور تهیه سوپ پیاز خامه ای فرانسوی خالص است ، در مورد برش های کامل پیاز نگران نباشید ، فقط آنها را تقریباً خرد کنید.
در صورت تمایل می توانید از ذخیر be گوشت گاو استفاده کنید ، اما به نظر من استفاده از Bef Base به من امکان ایجاد طعم قوی تر گوشت گاو را می دهد. پایه گوشت گاو موجود در گاو بسیار غلیظ است.
مخلوط کن غوطه وری؟ همچنین می توانید از مخلوط کن استفاده کنید اما مراقب باشید. در دسته های کوچک کار کنید و یک حوله را بالای دریچه OPEN در درب قرار دهید. به این ترتیب بخار می تواند فرار کند ، اما شما با سوپ داغ اسپری نمی شوید.
خدمت: 1 گرم ، کالری: 322 کیلو کالری ، کربوهیدرات: 27 گرم ، پروتئین: 7 گرم ، چربی: 16 گرم ، چربی اشباع: 10 گرم ، کلسترول: 51mg ، سدیم: 1108mg ، پتاسیم: 466mg ، فیبر: 3g ، قند: 11 گرم ، ویتامین A: 655iu ، ویتامین c: 15.3mg ، کلسیم: 192mg ، آهن: 2.3mg

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.