طرز تهیه عدس پلو با گوشت چرخ کرده

دستور امروز یکی از موارد مورد علاقه من است! عاشق عدس پلو، برنج با عدس. هنگام میزبانی دوستانی که یا گیاهخوار هستند و یا گیاهخوار. من اغلب از خوانندگان سؤال می کنم که چگونه پلو، برنج مخلوط ، را در یک پلوپز درست کنیم. من قبلاً ذکر کردم که چقدر عاشق استفاده از پلوپز هستم و اینکه چگونه باعث پخت سریع برنج فارسی می شود.

در گذشته من دستور پخت و پزباقالی را در یک پلوپز و همچنین مطلبی درباره یک غذای ایرانی تهیه کردم که فقط در یک ساعت انجام شد. دستورالعمل امروز نه تنها می تواند نسبتاً سریع با استانداردهای فارسی تهیه شود ، بلکه می تواند بسیار راحت و دلپذیر باشد هر زمان که لزوماً مثل آشپزی نباشید ، به خوردن غذا بروید.

من واقعاً از ساختن دستورالعمل های ما به روش سنتی لذت می برم ، اما گاهی اوقات میانبرها برای سرعت بخشیدن به روند لازم هستند. برای من یکی از میانبرهای گفته شده استفاده از پلوپز من است که زمان تولید برنج را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. نکته بسیار جالب در مورد این Adas Polow این واقعیت است که می توان قبل از موعد مقداری از مواد استفاده شده در برنج درست کرد. در حقیقت ، یکی از میانبرهای این دستور غذا ، صرفاً تهیه یک دسته یا دو عدد پیاز سرخ شده ، عدس و کشمش قبل از زمان و سپس قرار دادن آنها در فریزر برای استفاده بعدی است. بعد از آماده شدن این برنج ، صبح قبل از رفتن به محل کار ، یا به راحتی یخ زدایی در مایکروویو ، این مخلوط را از فریزر جدا کنید.

عناصر

3 فنجان برنج
1 پیاز
1 عدد لیوان عدس
1 فنجان کشمش
1 قاشق غذاخوری دارچین
2 قاشق غذاخوری ادویه
4 قاشق غذاخوری زعفران دم کرده
12 خرما
نمک و فلفل
روغن زیتون
روغن کلزا

طرز تهیه عدس پلو

عدس ها را در آب نمک طبخ کنید تا زمانی که درست شود.

پیاز را در روغن زیتون تا طلایی رنگ کنید. دارچین و مشاوره را اضافه کنید. خوب مخلوط کنید و اجازه دهید ادویه ها از طریق آن گرم شوند. سپس کشمش را اضافه کنید. آن را هم بزنید و پخت و پز را ادامه دهید تا کشمش ها گرم شوند.

عدس را کاملاً تخلیه کنید ، سپس به پیاز و کشمش اضافه کنید. چاشنی را مطابق نیاز با نمک و فلفل تنظیم کنید. خوب مخلوط کنید.

در این مرحله اگر این مخلوط را زودتر از موعد برای استفاده بعدی انجام دهید این است که اجازه دهید به دمای اتاق بیاید و سپس در فریزر قرار دهید. از طرف دیگر ، این کار را می توان از شب قبل تهیه کرد و در یخچال قرار داد. پس از آماده شدن برای استفاده ، قبل از افزودن برنج به سادگی گرم شوید.

برنج را بشویید تا آب پاک شود. برنج را در اجاق گاز برنج قرار دهید. 1 قاشق چایخوری نمک و 2 تا 3 قاشق غذاخوری روغن کانولا را اضافه کنید. بر اساس دستورالعمل پلوپز ، آب اضافه کنید. برای پلوپز من فهمیدم که بهترین نسبت مقادیر مساوی با آب و برنج است. روی آن را بپوشانید ، آشپز را فشار داده و اجازه دهید آب به جوش آید.

پیاز ، کشمش و مخلوط عدس را به برنج اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. سپس 4 قاشق غذاخوری زعفران دم کرده اضافه کنید. تا زمانی که آب بیشتر جذب نشده است بپوشانید و بپزید.

در این مرحله در صورت نیاز برنج را دوباره به آرامی مخلوط کنید زیرا برخی از مواد تمایل به شناور شدن در بالای برنج دارند. مطمئن شوید گلدان برنج جابجا نشده و در جای خود باقی بماند. فهمیدم که اگر گلدان حرکت کند یا از پلوپز برداشته شود ، فرآیند پخت و پز را کنار می گذارد. خرما را در بالای برنج قرار دهید.

حوله ای را روی درب پلوپز قرار دهید و تا زمانی که نور اجاق برنج به طور خودکار از آشپزخانه به گرم شود ، آنرا بپزید. از آغاز تا پایان این روند باید حدود 45 تا 50 دقیقه طول بکشد.

من شخصاً عاشق خوردن آداس پولو با یک طرف ماست و سالاد شیرازی هستیم. من به ندرت دلم از داشتن غذای گوشت یا مرغ با این برنج دلم تنگ می شود زیرا برنج و عدس بسیار پر شده است که ذکر نمی کنم عدس منبع خوبی برای پروتئین است. با این حال ، اگر شما می خواهید به یک سمت خدمت کنید ، من اکیداً پیشنهاد می کنم از دستور غذای مرغ خوشمزه در غذای ایرانی در یک پست فقط یک ساعت استفاده کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *