دسته‌بندی نشده

طرز تهیه فردو: دستور تهیه آسان فقط در 5 دقیقه

هر کسی که عاشق نوشیدن قهوه در صبحانه باشد، باید طرز تهیه فردو را برای یکبار هم شده امتحان کند. مخصوصاً کسانی که وقت کافی برای درست کردن قهوه ندارند و دنبال یک نوشیدنی سریع و آسان هستند. خوشبختانه اسپرسو فردو یکی از بهترین نوشیدنی‌هایی است که می‌توانید صبح‌تان را با آن شروع کنید. فردو فقط به دو ترکیب نیاز دارد و نیاز به تجهیزات گران قیمتی هم ندارد.

 

طرز تهیه فردو

طرز تهیه فردو: دستور تهیه آسان فقط در 5 دقیقه

قبل از اینکه طرز تهیه فردو را توضیح دهم باید بگویم که اسپرسو فردو نوعی نوشیدنی قهوه اسپرسو یخی است. این نوشیدنی از دو شات اسپرسو با یخ تهیه می‌شود. این نوشیدنی معمولاً با یک نی نوشیده می‌شود و در صورت تمایل می‌توانید در کنار این نوشیدنی شیرینی هم میل کنید.

مزیت اصلی اضافه کردن یخ به اسپرسو این است که یخ باعث می‌شود این نوشیدنی فوراً سرد شود و در یک روز گرم خنک شوید و هم در طول روز احساس خستگی نکنید. خیلی از افراد دوست دارند در طرز تهیه فردو از شیر یا خامه هم استفاده کنند و شیر یا خامه را به اسپرسو فردو اضافه می‌کنند.

این رو هم درست کن(کلیک کن):   طرز تهیه حلوای ایرمیک: دسر خوشمزه ترکیه با آرد سمولینا

 

مواد لازم

در طرز تهیه فردو در خانه فقط به دو ترکیب ساده نیاز داریم:

  • قهوه اسپرسو
  • مکعب‌های یخی

دستور تهیه

در طرز تهیه فردو کافی است از قبل مکعب‌های یخی قهوه را درست کنید و در فریزر قرار دهید. بعد از اینکه آنها را فریز کردید می‌توانید برای سرد کردن اسپرسوی فردو از آنها استفاده کنید. مکعب‌های یخی قهوه طعم بهتری به اسپرسوی فردو می‌دهند. بعد از اینکه یخ‌ها را در لیوان ریختید، اسپرسو را روی یخ بریزید. به همین راحتی فردوی شما آماده است.

این رو هم درست کن(کلیک کن):   طرز تهیه نان خرمایی

 

نحوه شیرین کردن اسپرسوی فردو

در طرز تهیه فردو ممکن است بخواهید اسپرسوی فردو را شیرین کنید که به چندین روش می‌توانید این کار را انجام دهید:

 

شکر

ساده‌ترین روش برای شیرین کردن اسپرسوی فردو، اضافه کردن شکر به آن است. با این وجود، بهرتین کار این است که شکر را مستقیم به قهوه اسپرسو اضافه کنید، سپس قهوه اسپرسو را بر روی یخ بریزید که باعث حل شدن راحت شکر می‌شود.

 

سس شکلات یا سس کاراملی

سس شکلات یا سس کاراملی طعم این نوشیدنی را عالی می‌کنند.

 

شربت

گزینه دیگر برای شیرین کردن اسپرسوی فردو، اضافه کردن شربت به آن است. شربت باعث می‌شود اسپرسوی فردو طعم قوی‌تری داشته باشد و شیرین هم باشد.

 

این رو هم درست کن(کلیک کن):   طرز تهیه مرجیمک چورباسی

تفاوت اسپرسوی فردو با کاپوچینوی فردو

ممکن است بخواهید تفاوت اسپرسوی فردو با کاپوچینوی فردو را بدانید. باید بگویم که در هر دو نوشیدنی از اسپرسو و یخ استفاده می‌شود، اما تفاوت مهمی در نحوه آماده کردن این دو نوشیدنی وجود دارد:

  • در اسپرسو فردو از شیر استفاده نمی‌شود، اما در کاپوچینوی فردو از نصف فنجان شیر با 2 درصد چربی استفاده می‌شود.
  • با اضافه کردم فوم سرد به تاپینگ فردو آن را به کاپیوچینوی فردو تبدیل می‌کنید.

بهترین نوع قهوه برای استفاده در فردو کدام است؟

اکثر افراد در طرز تهیه فردو از قهوه برشته تیره‌تر استفاده می‌کنند و معتقد هستند این نوع قهوه برای اسپرسوی فردو بهترین است. چون قهوه تیره طعم تلخی دارد، در هنگام مخلوط شدن با شکر یا هر نوعی شیرنی طعمی عالی پیدا می‌کند.

 

https://yourdreamcoffee.com/freddo-espresso-recipe/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *