طرز تهیه آبگوشت

من احتمالاً نمی توانستم درباره زمستان های ایرانی که در زیر کرزی گذراند ، نوشتن داشته باشم و به یکی از محبوب ترین غذاهای زمستانی اب گوه اشاره نکردم که به معنای واقعی کلمه ترجمه شده به معنای آب گوشت است. من خاطرات بسیار دلپذیری از نشستن در زیر کرسی و خوردن آب گوت در حالی که در خارج از آن برف است ، دارم. چند روش مختلف برای طلسم کردن این ظرف وجود دارد: اب-گشت ، ابگوشت یا آبگوشت. برخی نیز بعد از غذای سنتی که در آن درست شده است از این غذا به عنوان دیزی یاد می کنند. دو ماده برای این ظرف وجود دارد یکی سوپ یا آبگوشت و دیگری خمیر ساخته شده با مواد تشکیل دهنده آن که گوشت با آن طبخ می شود. این یک غذای خوشمزه است حتی اگر از نظر ظاهری خرد باشد اما ممکن است برای چشم خیلی خوشایند نباشد. اما به محض اینکه یک جرعه سوپ و یک نیش گوشت پوره شده را برداشته باشید ، خواهید دید که چرا هر ایرانی عاشق گوسش است.

منظور از این غذا به معنای فانتزی نیست ، در واقع این چیزی است که مردم از آن به عنوان غذای دهقانی یاد می کنند. اما برای من چیزی کم نظیر و جذاب نیست. هفته گذشته من با یکی از فروشگاه های مواد غذایی محلی فارسی خود ، بازار بین المللی شایان ، متوقف شدم تا ببینم که آیا آنها یک Goosht Koob ، غذای گوشت دارند یا خیر. من خوش شانس بودم که آخرین مورد آخر را انتخاب کردم! آقای وفاخواه مرا صدا کرد و به ماسور نگاه کرد و بعد به من نگاه کرد و پرسید:

“چه کسی قصد دارید با این کار کتک بزنید؟”

شلوار باهوش که من هستم نمی توانم خودم را در اختیار داشته باشم ، خصوصاً بعد از دیدن چشمک در چشم او همانطور که او پرسید ، فوراً جواب دادم:

“شوهرم!”

ما خودمان خنده خوبی داشتیم و در مورد Ab-gosht صحبت کردیم و از آنجا که من در مورد اینکه از چه نوع گوشتی مردم برای abgoosht استفاده می کنند سؤال کرده ام ، وی در پایان مرا به بخش قصاب مغازه راهپیمایی کرد و شخصاً به من در انتخاب برش کامل گوشت کمک کرد. برای این دستور العمل در حالی که من در حال انتظار برای گوشتم بودم که یک خانم زیبا ، خانم بروج ، بعد از اینکه پرسیدم از چه نوع گوشتی استفاده می کند ، به گفتگوی ما پیوست. ماهیت نگرانی من صریحاً بوی بره بود. او در مورد آشپزی بره به من توصیه بسیار خوبی داد. وی گفت که حتماً کف آن را که از گوسفندی درست شده است بریزید.

اکنون بر روی دستور العمل! در این ظرف چند تفاوت وجود دارد و دستور العمل امروز اولین و ساده ترین شکل آن است.

2 تخته بره
4 گردن بره
2 پیاز متوسط
1/2 فنجان نخود ، خیس در شب
1/2 لیوان لوبیا سفید ، خیس شده در شب
1 قاشق غذاخوری زردچوبه
2 آهک فارسی
2 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
4 گوجه فرنگی
3 سیب زمینی
2 قاشق غذاخوری دارچین
نمک و فلفل

گوشت خشک را بشویید و صاف کنید. ادویه زدن با نمک و فلفل.

پیازهای خشن را خرد کرده و در یک قابلمه سنگین قرار دهید.

گوشت را در بالا اضافه کنید.

سوراخ هایی را در پارچه لیمو پارسی درست کرده و به همراه لوبیا به گلدان اضافه کنید. زردچوبه ، دارچین و 9 فنجان آب اضافه کنید. به مدت 2 ساعت روی متوسط ​​بپوشانید و بپزید. اگر فراموش کرده اید که حبوبات خود را یک شبه خیس کنید ، به این آموزش در مورد چگونگی سریع خیس کردن لوبیا مراجعه کنید.

در این مدت ، گلدان را بررسی کرده و هرگونه کف را که می تواند سطح آن باشد ، جدا کنید. من خوش شانس بودم که هیچ فومی روی معدن من نبود.

رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. سپس گوجه فرنگی های تازه را اضافه کنید.

سیب زمینی ها را اضافه کنید و چاشنی ها را تنظیم کنید. به دلیل لوبیا و سیب زمینی به مقدار زیادی نمک احتیاج خواهید داشت. همه چیز را برای یک ساعت دیگر بپوشانید و بپزید.

پس از اتمام ، یک ظرف را روی یک کاسه قرار دهید. گوشت را جدا کرده و در آغوش قرار دهید. گوشت را از استخوان جدا کرده و استخوان ها را دور بریزید. برخی دوست دارند فردا فردا را از استخوان خارج کنند و آن را به سوپ یا گوشت اضافه کنند. اگر شما می خواهید این کار را انجام دهید یا نه!

محتوای گلدان را در گلدان خالی کنید.

آبگوشت را به گلدان برگردانید و در صورت لزوم چاشنی را تنظیم کنید. همراه با گوشت چرخ کرده گوشت ، لوبیا ، سیب زمینی و گوجه فرنگی.

اینگونه است که پس از پخت مواد جامد ، محصول نهایی شما به نظر می رسد. برای چاشنی مزه دار کنید و در صورت لزوم اضافه کنید.

گوشت و سوپ پوره جداگانه سرو می شود.

ابتدا سوپ خورده می شود. برای شروع سوپ درجه یک ، چند تکه نان فارسی را داخل آن قرار می دهید. این به سادگی الهی است!

گوشت پوره شده از سبزی ، گیاهان ایرانی ، آهک تازه و نان لذت می برد.

باید اعتراف کنم که آشپز سوس به این ظرف اهمیت خاصی نمی داد. من مخفیانه خوشحال شدم زیرا این بدان معنی بود که می خواهم باقیمانده همه را برای خودم داشته باشم! من از هر گونه نیش آن لذت بردم !!!

پست مرتبط

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *